Top Talent 2010 tuż za podium na Turnieju Can Pack w Dębicy!

Boisko w Dębicy i turniej Can Pack Cup 2017 były pierwszą powakacyjną areną zmagań, na jakiej przyszło wystąpić zespołowi DAP Kielce 2010 pod wodzą trenera Dawida Kukły. Turniej mocno obsadzony, bowiem na miejscu zameldowały się takie zespoły jak Stal Rzeszów, Hutnik Kraków, AP Nowy Sącz, Korona Kielce czy Beniaminek Krosno. W fazie grupowej młodym Kielczanom przyszło się mierzyć z ekipami: Team Przecław, DAP Dębica, AP Peszko, Baszta Rytwiany, AP Goal Nowy Sącz. Fazę grupową przeszliśmy bez porażki, notując 4 zwycięstwa i 1 remis. Niestety nie wystarczyło to do awansu do finału – zabrakło dosłownie dwóch bramek. Musieliśmy się zadowolić meczem o trzecie miejsce. Ten wygrał zespół Beniaminka Krosno, który pokazał świetny, bardzo szybki futbol.

Nasz zespół rozkręcał się z meczu na mecz. Zaznaczyć należy, że był to pierwszy turniej po wakacyjnej przerwie, więc mechanizmy rozgrywania piłki i jej dystrybucja w poszczególnych sektorach boiska nie były na poziomie, do którego się przyzwyczailiśmy. Chłopców można za to pochwalić za wielkie ambicje, grę do końca i parcie do zwycięstwa. Potrafili, przegrywając do przerwy 0-1, wygrać 2-1, bądź z wyniku 0-2 dojść do 3-3.W meczu z Przecławiem również przegrywaliśmy na dwie minuty przed końcem 2-3, a jednak i tu udało się zwyciężyć. To były wielkie emocje, od których trenerowi broda posiwiała do reszty.

Na uwagę zasługuje również mecz ostatni, przegrany wprawdzie, ale po niesamowitej walce i pokazie świetnego futbolu. Na akcje obu drużyn z przyjemnością się patrzyło. Zdecydowanie była to wizytówka dziecięcej piłki nożnej.

DAP Kielce wystąpił w składzie: Franciszek Kusto, Olaf Głąb, Alan Radek, Patryk Kaleta, Jakub Smaruj, Patryk Zalewski, Mikołaj Palka, Oskar Kamizela.

Bardzo dziękuję wszystkim chłopcom za wysiłek i dobrą grę. Dziękuję również ich rodzicom, naszym wspaniałym kibicom, za wspieranie swych pociech i za uczestnictwo w ich piłkarskim rozwoju. Ze sportowym pozdrowieniem.